pexels-photo

Designerské nástroje – zdarma

Průzkumy ukazují, že vizuální obsah je úspěšnější než jakákoliv jiná forma komunikace. Investice do vizuálu se vám vrátí v podobě většího množství čtenářů, followerů, klientů a také vyššího zisku. Lidé si po třech dnech vybaví jen 10 % toho, co slyšeli. Pokud však mají informaci spojenou s obrázkem, zvyšuje se procento vybavení na 65 %.

Grafici jsou však drahé zboží, proto vám přinášíme tipy na nástroje, ve kterých si můžete zdarma vytvořit příspěvky na sociální média, infografiky, e-knihy či letáky. Infografiky jsou mimochodem jedním z nejvíce lajkovaných a sdílených příspěvků na sociálních sítích, statistiky uvádí až 3 x více než jiný obsah.

  • Visme – Nástroj pro tvorbu infografik, prezentací a reportů. Uživatelé mohou zdarma tvořit interaktivní a animované infografiky, mají k dispozici také mnoho šablon.
  • Picmonkey – Tento nástroj nabízí zdarma základní úpravy fotek jako je například sytost barev a kontrast. Dále lze používat různé rámečky, filtry či ikony. Jednou z dalších funkcí zdarma je tvorba koláží. Picmonkey nabízí i placené veze v několika stupních, ve kterých se dostanete k pokročilejším nástrojům úpravy fotek.
  • Coolors – Pokud začínáte tvořit design značky od nuly, musíte zvolit nějaké barvy, které promítnete do svého loga, webu a komunikačních materiálů. Může být těžké vybrat takovou kombinaci barev, která se k sobě bude hodit a doplňovat se. Nástroj Coolors vygeneruje nekonečně mnoho možností kombinací barev, které spolu perfektně ladí a neruší se. U každé barvy je hex kód, takže je můžete lehce používat v jiných nástrojích.
  • Canva – Tento nástroj umožňuje najít perfektní font pro jakýkoliv design. Funguje na jednoduchém principu, podle výběru základního fontu se ukážou kombinace s ostatními fonty a zkušební text ilustrující zkombinované fonty takže vidíte, jak k sobě ladí.
  • Pexels – Pexels nabízí širokou nabídku vysoce kvalitních obrázků, které jsou zdarma k využití. Pomocí vyhledávání klíčových slov se vygenerují související obrázky. Zobrazují se také placené obrázky, které odkazují na jinou stránku. Pokud vám tedy nestačí výběr zdarma, můžete se porozhlédnout například na stránkách Shuterstock.

 

 
Další příspěvek
pexels-photo-636237
Oblíbené

Motivační diáře – který je ten pravý?