startup-photos

Dovolená s Microsoft Edge a OneNote (1)

První díl přináší krátká videa s tipy a triky, které vám poradí s nejrůznějšími vychytávkami v Microsoft Edge a OneNote.

Celé dny sedíte v mapách a plánujete dovolenou? Máme pro vás pár vychytávek, které vám to usnadní. Třeba takový prohlížeč Microsoft Edge umí jednoduše uložit webovou stránku jako obrázek, stačí kliknout na symbol tužtičky vpravo nahoře. Snímek můžete navíc upravit dalšími nástroji – psát do něj poznámky, zvýrazňovat, ořezávat a ukládat do OneNote. Perfektní pro značení v mapách, nemyslíte?

Raději než Microsoft Edge používáte Firefox nebo Chrome? Žádný problém, OneNote funguje i s nimi. Stačí, když otevřete webovou stránku www.onenote.com a úplně dole najdete odkaz na doplněk OneNote Clipper. Stáhněte si jej do svého prohlížeče a jednoduše zkopírujte článek či vyřízněte oblast z map.

Cestovatelské články i mapy už jste připravili a teď přichází další úkol – sepsat seznam věcí na dovolenou. I s tím vám pomůže aplikace OneNote. Funguje v počítači i v mobilu a umí pracovat bez internetu, to na dovolené v zahraničí jistě oceníte.

Stačí, když v libovolném sešitu kliknete na místo, kde chcete vytvořit nový seznam a zmáčknete tlačítko značka úkolu. Úkoly, které potřebujete zvýraznit, můžete opatřit speciální ikonkou a přidat jméno toho, kdo má věc připravit.

Seznam věcí máte vytvořen a teď byste ho rádi sdíleli s dalším člověkem? I s tím si OneNote poradí. Klikněte na tlačítko soubor, otevřete si poznámkový blok, ke kterému má daný člověk přístup a klikněte u jeho jména na obrázek nastavení. Pro zpřístupnění vyberte možnost sdílet, nebo přesunout. Vyplňte e-mail člověka, kterému chcete seznam poslat a máte hotovo!

Plánování dovolené nebylo ještě nikdy tak snadné. Druhou část článku oceníte po návratu domů. Prozradíme vám totiž, jak uložit a poslat fotky na OneDrive, jak vytvořit tu nejhezčí prezentaci a jak upravit fotky v počítači.

Předchozí příspěvek
16153485657_600defeac7_b
Oblíbené

Wearables – nositelná chytrá zařízení

Další příspěvek
pexels-photo-220071
Oblíbené

User Experience Design