pexels-photo-196655

Dovolená s OneNote, PowerPoint a úpravou fotek(2)

Druhý díl video tipů a triků, tentokrát o OneNote, PowerPoint a úpravě fotek.

Vrátili jste se z dovolené a kromě vzpomínek vám zůstává i hromada neroztříděných fotek? Díky pár vychytávkám od Microsoftu je hravě zvládnete roztřídit, upravit i poslat přátelům.

Tak kam s těmi stovkami fotek? Ve foťáku zbytečně zabírají místo, ukládat je na flash disky je zbytečně drahé a vypalovat na CD zase dost zastaralé. Tím nejjednodušším a nejrychlejším způsobem je uložiště OneDrive. Vždyť všichni majitelé Office 365 získávají automaticky 1024 GB OneDrive zdarma.

Tak si otevřete internetovou stránku www.onedrive.com, přihlaste se svým Microsoft účtem, vytvořte si novou složku a nahrajte fotky.

Že vás rodina nebo přátele uhánějí a chtějí okamžitě všechny fotografie poslat? I to OneDrive umí. Vyberte jen určité fotky nebo celé album, v horní liště klikněte na příkaz sdílení, vyplňte e-mailovou adresu všech lidí, s kterými se chcete o obrázky podělit a odešlete.

Když už jste pořídili tolik perfektních fotek, nedovolte, aby skončily v šuplíku. Pochlubte se ostatním perfektní prezentací z dovolené. Pomůže vám PowerPoint 2016. Nejjednodušší je využít šablonu pro fotoalbum – do prázdných políček jen doplníte fotky a popisky. Pokud vlastníte Office 365, můžete vytvořit i vlastní prezentaci.  Nahrajete fotografie, PowerPoint vám navrhne několik různých designů a vy jen vyberete ten pravý. Prezentace je tak hotová během chvilky.

 

 

Vaše fotky nejsou právě dokonalé a potřebují vylepšit? Využijte možnosti úpravy obrázků. Jednoduchý program máte předinstalovaný ve Windows 10, najdete jej v menu start pod názvem Fotky. Když fotografie nahrajete z fotoaparátu, automaticky se v programu objeví. Můžete je oříznout, otočit, použít filtr, upravit jas, barvu i kontrast. Aplikace je zdarma a dokáže hotové zázraky. Vyzkoušejte to!

 

 

Předchozí příspěvek
pexels-photo-256546
Oblíbené

Inspirativní čtení #4

Další příspěvek
16153485657_600defeac7_b
Oblíbené

Wearables – nositelná chytrá zařízení