Duolingo: nejpopulárnější aplikace pro výuku jazyků na světě

Je všeobecně známým faktem, že úroveň angličtiny je u české populace nižší než u většiny zemí EU. Podle šetření Eurobarometru z roku 2012 patříme mezi země s vůbec nejhorší úrovní angličtiny v Evropě. Úspěch mnohých online kurzů z angličtiny i trendy ve vyhledávání napovídají, že Češi se anglicky učit chtějí, často však nevědí, jak začít. Začít pokud možno tak, aby vydrželi – a aby je to bavilo.

Právě k tomu účelu vám výborně poslouží Duolingo. Aplikace, která funguje v mobilní i webové verzi se pyšní titulem nejpopulárnější jazykové a zřejmě i vzdělávací aplikace na světě. Její hlavní výhodou je, že vás jazyk učí od úplných začátků a první kroky jsou velmi jednoduché. Postupně se zvyšuje náročnost tak, jak roste vaše znalost slovní zásoby a gramatiky. Plynule se zde jazyk pochopitelně nenaučíte, ale jako první krok funguje výborně.

Jak na Duolingo výuka probíhá?

Jak už název napovídá, učení na Duolingo probíhá díky dvěma jazykům.  Jeden je vždy podkladový (ten, který již umíte) a jeden cílový (ten, který se chcete naučit). Pokud je angličtina váš primární cíl, zvolte češtinu jako podkladový. Postupně budete překládat slova a věty z jednoho jazyka do druhého, a tak se učit slovíčka a fráze. Někdy po vás aplikace bude chtít, abyste dané slovo vyslovili a kromě svých prstů tak použijete i hlas. Jinak budete hlavně psát slova, poslouchat, poznávat kartičky apod. Aplikace je navíc gamifikovaná, takže by vám to vše mělo přijít jako hra. Tedy žádné memorování jako ze školy.

Jaké jazyky je možné se učit?

Velmi záleží, jaký jazyk použijete jako ten podkladový – ten, který vám umožní učit se jazyk cizí. S češtinou se můžete učit zatím jen anglicky, ale umíte-li již anglicky, nabízí se vám již desítky dalších možností. Němčina, ruština, španělština, italština ale třeba i dánština je vám k dispozici.

 

Jak začít a studovat úspěšně?

Tak především, začněte již nyní. Stáhněte si aplikaci do mobilu nebo tabletu (je dostupná pro všechny platformy) a nastavte si ve svém profilu denní cíl alespoň jednu lekci. Duolingo totiž funguje na principu opakování a pravidelnosti. Pokud budete studovat nepřetržitě řadu dní, obdržíte extra body a dobrý pocit z odvedené práce. Navíc, křivka vašeho učení poroste. Jakmile budete studovat tímto způsobem 2-3 měsíce každý den, stane se to pro vás návykem a budete připraveni pokročit na novou úroveň a využít např. služeb individuálního doučování.

Předchozí příspěvek
Firemní nástroje
Video

Firemní nástroje, které vám usnadní život

Další příspěvek
mba_small
Novinky

Jak získat MBA vzdělání bezplatně