pexels-photo-46274

Inspirativní čtení #5

Již pátý díl našeho pravidelného seriálu o inspirativním čtení, ve kterém se dozvíte to nejzajímavější ze světa businessu i osobního rozvoje.

Zdroj (TheFountainhead, AynRand) – V této knize o ideálech píše americká autorka ruského původu Ayn Rando příběhu architekta, který je neústupný a jde si tvrdě za svými ideály. Měl by člověk dělat to, co od něj očekává společnost, nebo se má řídit svými zásadami? Můžou ostatní určovat, jestli jednáme správně a jsme úspěšní? Je člověk, který se vzdal svých ideálů a zradil své vlastní já, ale zapadá do společnosti, šťastný?

Realita podnikání (Reality Check, Guy Kawasaki) – Guy Kawasaki je kontroverzním autorem, jedni ho milují, druzí nesnáší. V této knize, která je nadčasová a neřídí se momentálními trendy, přináší to nejlepší ze svého blogu pro všechny, kteří buď řídí nebo zakládají nějakou organizaci. V knize řeší selský rozum, efektivní emailing nebo umění nadbíhat.Radí taky jak dosáhnout standingovation nebo jak vytvořit komunitu, a zmiňuje deset největších lží podnikatelů a zajímavosti o ucházení se o práci v Silicon Valley.

Proměna(Switch, Chip Health, Dan Health) – Autoři pomocí přirovnání jízdy na slonovi vysvětlují konflikt mezi racionálním (jezdec) a emocionálním (slon) myšlením. Jezdec sice může slona chvíli ovládat, ale po čase se vyčerpá. Je těžké udržet slona na cestě a vést ho správným směrem. Kniha předkládá výzkumy podložené postupy pro provádění změn. Úspěšné změny mají stejnou strukturu, díky které můžete i vy dosáhnout lepších výsledků, ať už osobních, profesních či jiných. Klíčem je porozumět tomu, jak funguje naše mysl a díky tomu objevíme zkratky vedoucí ke změně.

Předchozí příspěvek
pexels-photo-288477
Oblíbené

Telekonference – ať už jste kdekoliv na světě

Další příspěvek
pexels-photo-530024
Oblíbené

Jak si vyšperkovat CV