pexels-photo-374899 (1)

Komunikační nástroje: vše na jednom místě

Pokud pracujete v týmu, potřebujete spolehlivé místo ke komunikaci mezi sebou, což je o to důležitější, pokud nesdílíte kalendář, pracujete každý samostatně a z jiného místa. Existuje mnoho komunikačních nástrojů, které usnadňují týmovou práci, nejznámější z nich jsou Slack, Flowdock a Microsoft Teams.

Slack

Slack je aplikace pro týmovou komunikaci, byla spuštěná v roce 2013, týdně ji používá přes 8 milionů uživatelů. Funguje na počítačích, mobilních telefonech, tabletech i zařízeních s iOS. Podporuje integraci se službami jako Dropbox, Google Drive a s mnoho dalšími. Na Slacku lze vytvořit týmové konverzace, které se následně rozdělují do jednotlivých kanálů podle projektů. Samozřejmostí je sdílení souborů nebo vyhledávání dle klíčových slov.

Konverzace můžou být veřejné, nebo privátní. Do veřejné konverzace se může přihlásit kdokoliv, privátní jsou otevřeny pouze pozvaným uživatelům. Ovládání je velice jednoduché a intuitivní. Základní verze je zadarmo, postačí pro malé týmy, které potřebují mít veškerou komunikaci na jednom místě. V nabídce je také tarif Standard (6,67 dolarů) a Plus (12,50 dolarů).

Více informací a tipy pro práci se Slackem naleznete zde.

Flowdock

Aplikace pro týmovou komunikaci Flowdock byla spuštěna v roce 2009. Podporuje integraci s nástroji pro správu projektů (Basecamp, Trello) a s dalšími aplikacemi. Zajímavým prvkem je možnost editace a mazání zpráv po odeslání a označování zpráv pomocí štítků, které napomáhají při vyhledávání v konverzacích.

Nastavení umožňuje upravit přístupy do různých kanálů a konverzací s konkrétními uživateli. Lze tedy například přidat do systému klienta, ale povolit mu komunikaci jen v rámci vybraných kanálů a jen s vybranými členy. Aplikaci lze vyzkoušet na prvních 30 dní zdarma. Cena za měsíc po uplynutí zkušební doby činí 3 dolary. Flowdock však nabízí své služby zdarma studentům a týmům do 5 členů.

Microsoft Teams

Týmový komunikační nástroj od Microsoftu s vysokým zabezpečením a provázáním s dalšími aplikacemi Office 365. Umožňuje například zahájit chat nad dokumentem z aplikace Word nebo Excel. Komunikační kanály lze dělit podle týmů, projektů nebo skupin. Kromě kanálů zde existuje i cloud pro sdílení poznámek či souborů a nástroje pro plánování schůzek.

Pokud již máte Office 365, přístup k Teams máte automaticky. V opačném případě je zdarma k vyzkoušení zkušební verze Office 365. Můžete se také přidat do Techkomunity, která má přes 17 tisíc členů.

Mezi další komunikační nástroje patří například: Fleep, Ideaflip, ZohoConnect

Předchozí příspěvek
pexels-photo-103124
Novinky

Business snídaně v Microsoftu

Další příspěvek
apple-1594742_1920 (1)
Oblíbené

Unique value proposition – proč právě vy