pexels-photo-636237

Motivační diáře – který je ten pravý?

Denně nám hlavou proběhne nesčetné množství myšlenek, dokud si je však někam nezapíšeme, zase rychle zmizí. Máme množství úkolů, které musíme udělat a abychom na žádný z nich nezapomněli, vedeme si diáře a kalendáře.

Co ale úkoly, kterým se věnovat chceme, protože věříme, že nás nebo náš byznys dokážou někam posunout? Ty bychom měli mít pořád na očích a každý den na nich aspoň trošku pracovat, protože kde je fokus, tam je energie. A kde je energie, tam se děje změna. Pokud tedy chceme něco změnit, musíme tomu věnovat čas.

Každý máme nějaký dlouhodobý cíl, který se nám často může zdát nesplnitelný. Pokud si ho však rozdělíme na menší části, na jednotlivé kroky – denní, týdenní, měsíční úkoly – bude se nám plnit jednodušeji. Studie prokázaly, že pokud si stanovíte cíle a činíte kroky k jejich naplnění, je vaše produktivita až o 25 % vyšší. Je tedy dobré vědět, kam směřujete, protože se může stát, že sice máte nějaký cíl, ale neděláte nic pro jeho uskutečnění.

Abychom zůstali motivovaní a věnovali se pro nás důležitým věcem, můžeme si vzít na pomoc například následující diáře a zápisníky.

  • Doller– Tento diář je specifický tím, že neobsahuje data. Není nutné, abyste jej začali používat od 1.1., můžete začít, kdy chcete. Slouží jako nástroj pro seberozvoj a sebemotivaci. Je v něm místo na sny, plány a nápady. Stojí 399,-.
  • 365 START – Umožňuje plánovat po měsících a napsat si roční přehled až do roku 2020. Místo linek má tečky, obsahuje také chytré samolepky a prvky pro online sdílení. Stojí 398,-.
  • Sebekoučovací deník – Nedatovaný diář obsahující třináct 4týdenních bloků a 3 cíle nebo úkoly pro každý den, které dají dohromady 1000 splněných cílůza rok. Naučíte se díky němu plánovat a stanovit si priority, na které si pak najdete čas. Stojí 449,-.
  • CLEVER MINDS – Tato společnost vytváří notesy do práce, pro volný čas a pro osobní rozvoj – na míru podle vašich požadavků a potřeb. Například notes pro osobní rozvoj umožňuje sestavit vlastní studijní plán a přehledně zaznamenávat poznatky z workshopů nebo přednášek. Stojí 340,-.

Každý z diářů má své specifikum, v principu ale řeší totéž – pomáhají nejen stanovit si cíle, ale také k nim dojít, postupnými kroky a sebereflexí. Diář můžete pořídit sobě a rozvíjet vlastní schopnosti a dovednosti, stanovovat cíle a plnit si sny. Může sloužit také jako plánovací nástroj pro tým, který pracuje na velkém projektu a má jasné dlouhodobé cíle.

Předchozí příspěvek
pexels-photo
Oblíbené

Designerské nástroje – zdarma

Další příspěvek
pexels-photo-401107
Oblíbené

Minimum viable product – neztrácejte čas a peníze