Picture12

Quora: místo chytrých otázek a odpovědí

Jak zhodnocovat své úspory s minimálním rizikem? Co dělat v Římě během víkendu? Jaký je ve skutečnosti Elon Musk? I to jsou některé z otázek, na které zná Quora odpověď.

Quora je obsahová platforma, na které můžete pokládat otázky, nebo na ně odpovídat. Tak zní nejjednodušší definice. Ve skutečnosti však jde o robustní platformu, která zdarma nabízí obrovské množství kvalitního obsahu. Ať už tedy hledáte odpověď na odborný dotaz z IT či businessu, nebo hledáte jen inspiraci pro svou dovolenou, Quora vám může skvěle poradit. A možná i lépe než Google nebo Wikipedia.

Jak to funguje?

Jednoduše se zaregistrujete a zvolíte si, jaká témata vás zajímají. Následně se vám podobně jako na Facebooku nebo LinkedInu začnou na hlavní stránce zobrazovat příspěvky. Ty jsou však ve formě otázek a odpovědí uživatelů. Možná si říkáte, že to musí působit chaoticky, ale opak je pravdou. Quora dává přednost kvalitnímu obsahu, a tak se dostanou vysoko jen odpovědi na otázky, které mají nejvíce kladných hodnocení – ty slabší se naopak propadají dolů. Zároveň nehrozí, že by se objevovalo mnoho stejných otázek najednou, správci Quory obsah třídí, aby postupně vytvořili jedinečnou databázi znalostí. Kromě čtení odpovědí můžete také vyhledávat obsah, který vás zajímá nebo na otázky odpovídat. Pokud máte expertízu a umíte anglicky, je to skvělý způsob, jak si budovat jméno a ještě si tříbit své znalosti. Je totiž pravdou, že učení ostatních je jednou z nejlepších studijních technik.

Jak Quoru nejlépe využít?

Začněte tím, že dobře zvážíte, co je pro vás důležité vědět. Tak jako u jiných služeb i zde je jednoduché se přehltit. Vyberte si pouze témata, která jsou pro vaši práci nebo osobní život zásadní. Preferujte kvalitu před kvantitou. Nainstalujte si mobilní aplikaci a v pauzách zamiřte místo zpravodajského serveru na Quoru. Používejte i funkci sledování jednotlivých osob, na Quoře již odpovídali např. Barrack Obama nebo slavní podnikatelé. Pokud máte co říct, nebojte se odpovídat na otázky a být aktivní.

Jak začít?

  1. Projděte si některé otázky, které vám může Google doporučit při vyhledávání a poznejte, jak Quora funguje.
  2. Založte si účet a dobře zvolte témata.
  3. Nainstalujte si aplikaci a vytvořte si návyk na Quoru chodit. Že vám stačí i 5 minut k tomu, abyste se něco užitečného naučili, demonstruje tato otázka.

 

Předchozí příspěvek
Picture2 (1)
Novinky

3 zdroje pro učení se programování

Další příspěvek
one note
Video

Snadný nákup s OneNote