ted

TED.com: Myšlenky hodné šíření

TED je pro mnohé profesionály spolehlivý zdroj inspirace i zábavy. Místem, kde je možné se v několika minutách seznámit s globálními trendy a získat podněty pro rozvoj svůj, nebo své firmy.

TED.com vznikl již v roce 1986. Šlo o konferenci, která pokrývala témata technologií (technology), zábavy (entertainment) a designu (design). V současné době je TED fenoménem, který výrazně přesáhl samotnou konferenci. Stránka TED.com obsahuje více než 2400 přednášek ke zhlédnutí zdarma. Kromě toho můžete na TED narazit i v České republice. Čím dál více organizací dnes připravuje TEDx – lokální konference s licencí TEDu, nicméně v režii místních organizátorů. Nejvíce zavedené jsou TEDx akce v Praze a Brně.

Jak TED můžete využít?

TED a archiv jeho videí můžete primárně využívat dvěma způsoby:

  1. Chcete se něčím inspirovat, rozšířit si obzory a ještě nevíte, co vás zajímá. V takovém případě se ponořte do archivů a pusťte si něco, co vůbec nesouvisí s vaším oborem, proklikávejte si doporučenými videi podobně jako na YouTube a hledejte novinky.
  2. Máte-li už jasno v tom, co vás zajímá, běžte po daném tématu. Jednak můžete využít funkci tzv. playlistů, kde už pro vás TED dopředu připravil sbírky videí k přehrání, nebo vyhledávejte podle klíčových slov. Pokud vás zajímá např. business, takto nyní vypadá výsledek vyhledávání:

5 populárních přednášek pro začátek

Formát videí je takový, že řečníci mají většinou 15-18 minut na to, aby poutavě shrnuli výsledky své mnohdy dlouholeté nebo celoživotní práce. Čekejte tedy profesionální vystoupení po řečnické i vizuální stránce. Cílem TEDu je vás nadchnout, přesvědčit, inspirovat. Pokud tedy hledáte pouze tvrdá fakta a příběhy vás nudí, možná vás po čase začne nudit i TED. Nejdříve to ale zkuste s těmito přednáškami:

  1. Are you a giver or a taker?
  2. How the blockchain is changing money and business
  3. The future of money
  4. Two reasons companies fail— and how to avoid them
  5. How to build a business that lasts 100 years

P. S. Velké množství přednášek má již české nebo slovenské titulky. Anglické najdete prakticky u všech a pokud tak máte alespoň pasivní znalost angličtiny, můžete sledovat bez omezení.

Předchozí příspěvek
bublina
Oblíbené

4 tipy, jak nabourat vlastní informační bublinu

Další příspěvek
Picture2 (1)
Novinky

3 zdroje pro učení se programování