productivity-1995786_960_720

Top 3 nástroje pro vaši produktivitu

Seznamte se třemi užitečnými aplikacemi, které mají potenciál přinést vám více času, produktivity a také klidu.

Wunderlist: Síla GTD v praxi

Už jste slyšeli o metodě Getting things done? Pokud ne, přečtěte si tento článek a poznejte, jak vám může pomoci. Ve zkratce se jedná o účinnou metodiku správy úkolů a svého času, která má několik hlavních principů. Jeden z nich můžeme nazvat jako „všechno z hlavy ven“. Největší stres nám často působí nedokončené úkoly a věci, které máme udělat – nejsou-li nikde zaznamenány, musí zůstat v naší hlavě. A to je neefektivní. Wunderlist je aplikace, která vám umožňuje vytvářet seznamy úkolů a činností. Nabízí vlastní Inbox, do kterého si můžete dát úkol jakékoli povahy. Následně si vytvořit další složky a listy (např. práce, rodina, hobby) a své úkoly mít pohromadě. Jakmile je úkol hotov, odškrtnete jej, což přináší nemalé potěšení. U každého úkolu můžete přidávat pod-úkoly, vkládat k němu komentáře a také je sdílet. Chcete-li vědět víc, podívejte se na video o Wunderlistu.

Toggl: Co nelze měřit, nelze řídit

Pokud jste na volné noze, tento či podobný nástroj dost možná využíváte. Není však důvod, proč jej nevyzkoušet i tehdy, řídíte-li firmu, nebo jste její součástí. Toggl umožňuje přesné měření času konkrétních úkolů vytváření jednoduchých reportů. Budete-li poctivě s aplikací pracovat, získáte velmi přesný výkaz vlastní práce – a i produktivity. Takové měření má obvykle pozitivní dopad na míru pracovní prokrastinace. Ve chvíli, kdy napíšete do řádku Toggl „tvorba zadání kampaně“, budete chtít úkol dokončit co nejdříve a surfovat na webu bude o něco málo nepříjemnější. Toggl má i mobilní aplikaci, která se také hodí.

RescueTime: Časový snímek bez námahy

Nechcete-li měřit každou svou aktivitu, ale přesto potřebujete mít aspoň rámcový přehled o svém produktivitě, využijte RescueTime. Aplikace běží na pozadí a sleduje vaše aktivity na nainstalovaném zařízení. Následně vám generuje reporty, kde se dozvíte, jakými činnostmi trávíte čas. Můžete tak zjistit, že i když máte pocit, že pracujete 10 hodin denně, 2 hodiny denně v průměru jen brouzdáte. Takové poznání nemusí být příjemné, ale je prvním krokem pro možnou optimalizaci.

Předchozí příspěvek
meeting-1453895_960_720
Oblíbené

4 rady pro efektivní schůzky a porady

Další příspěvek
security-265130_960_720
Oblíbené

5 tipů pro zvýšení vaší bezpečnosti na internetu