16153485657_600defeac7_b

Wearables – nositelná chytrá zařízení

Technologie se neustále vylepšují, díky čemuž se elektronická zařízení zmenšují až do takové míry, že je můžeme nosit na sobě. Nositelná chytrá zařízení, tzv. wearables, slouží hlavně ke sběru dat pomocí senzorů, jedná se například o statistiku pohybu, informace o tepu či počtu kroků. Tato data jsou následně analyzována a ukládána většinou na cloud, takže jsou přístupná z jakéhokoliv zařízení. Nejznámějšími a nejrozšířenějšími zástupci jsou chytré hodinky, sportovní náramky a brýle.

Smartwatch

Chytré hodinky jsou pomocí Bluetooth spojeny s mobilem. Jejich hlavní funkcí je zobrazování notifikací, příchozích zpráv, emailů a hovorů, událostí v kalendáři či ovládání hudebního přehrávače a dalších aplikací. Nejnovější modely umí například navigovat nebo vyhledávat na internetu na základě hlasového vstupu.

Příklady: Samsung Gear S3, Apple Watch Series 3, LG Watch Style, Asus ZenWatch 3

Smart glasses

Chytré brýle přenášejí na skla informace, které sbírají ze senzorů a jiných zařízení. Některé modely umožňují připojení pomocí Bluetooth, Wi-Fi a GPS, jiné volání a přehrávání hudby a videí. Častým prvkem je také monitoring životních funkcí a sportovních aktivit. Speciální brýle se používají na virtuální a augmentovanou realitu.

Příklady: Google Glass, Microsoft HoloLens, Vuzix Blade 3000, Solos

Fitness trackers

Perfektní způsob, jak monitorovat aktivitu a zdraví. Díky těmto náramkům máte neustálý přehled například o životně důležitých orgánech, kvalitě spánku nebo počtu kroků.

Příklady: Microsoft Band 2, Moov Now, Samsung Gear Fit 2, TomTom Spark 3, Fitbit Charge 2

Další
Předchozí příspěvek
pexels-photo-196655
Oblíbené

Dovolená s OneNote, PowerPoint a úpravou fotek(2)

Další příspěvek
startup-photos
Oblíbené

Dovolená s Microsoft Edge a OneNote (1)