pexels-photo-530024

Jak si vyšperkovat CV

Hledání práce není žádná legrace. Chcete zvýšit své šance? Vyšperkujte si životopis. Poradíme vám pár tipů a triků, které vám pomohou získat ten pravý dream job.

Nevíte, kde začít? Zapněte Word, do vyhledávacího pole šablon napište životopis a vyberte si styl, který se vám líbí. Každá šablona navíc obsahuje text, který vám vysvětlí, jak s ní pracovat.

 

Chcete, aby byl váš životopis co nejoriginálnější? Upravte šablonu přesně podle vašich představ. Na kartě návrh najdete vše, co budete pro grafickou úpravu potřebovat. Vyberte si z různých barev, stylů a velikostí písma a doveďte životopis k dokonalosti.

Věděli jste, že můžete v Microsoft Office jednoduše upravovat fotografie? Vložte obrázek, otevřete kartu nástroje obrázku a upravujte. Fotku můžete doostřit, proměnit ji třeba v kresbu, nebo jí odebrat pozadí.

Životopis můžete jednoduše sdílet s ostatními. Stačí, když v pravém horním rohu kliknete na tlačítko sdílet, vyplníte e-mailovou adresu příjemce a pošlete. Životopis se tak navíc uloží i na OneDrive a vy se nemusíte bát, že ho omylem smažete. Velmi jednoduše ho můžete poslat i ve formátu PDF e-mailem. V dalším videu se dozvíte, jak na to.

PDF je ideálním formátem pro uložení a poslání životopisu. Co když si však uložíte jen PDF formát a potom si vzpomenete, že jste zapomněli dopsat důležitou informaci? Žádný problém, i to se dá napravit. Poslední video vám ukáže, co s tím.

Předchozí příspěvek
pexels-photo-46274
Oblíbené

Inspirativní čtení #5

Další příspěvek
pexels-photo-263532
Oblíbené

Feedback – jak jej dávat a přijímat